Na co se nejčastěji ptáte

Objednání a dodání

 
Jde zboží vyměnit např. pokud je mi malé?
Ano, jde. Stačí nám nenošené a nepoužívané zboží poslat zpátky do 30 dnů od doručení výrobku. Výrobek můžete zdarma vrátit přes Zásilkonu. Stačí zadat na podacím místě Zásilkovny kód 94787462 a balíček nám bude doručen. Po obdržení balíčku vám v co nejkratší době pošleme nový produkt. Více informací naleznete zde.
 
 
Kdy objednané zboží dostanu?
Záleží na tom, kdy odešlete objednávku a na dopravci, kdy si balíčky vyzvedne a pak doručí. Pokud uděláte objednávku ráno, je pravděpodobné, že Vám následující den bude doručena. Zaručit to ale nemůžeme.
 
 
Kolik zaplatím za dopravu?
Cenu dopravy určuje způsob doručení a platby. Nejméně zaplatíte, když si necháte dopravit balík do Balíkovny. V případě platby převodem či kartou zaplatíte pouhých 47 Kč. Všechny ceny doručovacích služeb najdete v Dopravě a platbě.
 

 

Výrobky z ovčí vlny

 
Jsou vhodné výrobky z ovčí vlny i pro astmatiky?
Ano. jsou. Keratin ve vláknech ovčí vlny rozkládá nežádoucí bakterie a oděv tak vydrží déle bez zápachu. Je prokázáno, že ovčí vlna je hypoalergenní. Dodnes nebyla prokázána žádná alergie z ovčí vlny. Právě naopak, vše nasvědčuje tomu, že ovčí vlna je pro alergiky velice vhodná. Ovčí vlna odpuzuje roztoče a jiné mikroorganismy způsobující mimo jiné i alergické reakce.
 
 
Musím vlněné zboží první vyprat?
Nemusíte, zboží zasíláme nové. Vlna má úžasné samočistící schopnosti a proto doporučujeme zboží ze 100 % vlny prát pouze hodně znečištěné. Pro běžnou údržbu stačí výrobky provětrat a případně očistit lokální nečistoty lanolinem.
 
 
Je vlna cítit ovcí?
Ano, velice málo ze začátku může být. Je to způsobeno lanolinem, který je pro vlnu přirozený a chrání vlákna. Stačí ze začátku protřepávat a větrat ve vodorovné pozici a postupně se vlna přizpůsobí vůni vašeho domova.
 
 
Kouše vlna?
Přibližně jeden z tisíce zákazníků si ztěžuje, že ho vlna kouše. Zpočátku může být vlna pro někoho na holou kůži nepříjemná, jedná se ovšem o žádanou vlastnost, kdy se masírují nervová zakončení, což dopomáhá celkové relaxaci a přispívá ke kvalitnímu spánku. Někdy to chce chvilku zvyku, ale stojí to rozhodně za to.
 
 
Vlna v létě chladí, v zimě hřeje? Jak to funguje?
Ovčí vlna má termoregulační a izolační vlastnosti. Ovčí vlas se smršťuje a roztahuje podle teploty okolí. Při kontaktu s lidským tělem se vlna zahřeje na teplotu 36,6 °C a udržuje ji na stejné úrovni, bez ohledu na okolní podmínky, a to i při vysokých i velmi nízkých teplotách.
 
 
Jakou deku si mám vybrat?
Deky máme jednostranné a oboustranné.
Když se ochladí, nebo potřebujete lehčí přikrytí, stačí jednostranná deka.
Pro větší pocit tepla, nebo máte rádi obejmutí, že jste přikrytí, je lepší oboustranná deka. Máme odskoušené, že se dá pohodlně pod oboustrannou dekou spát ve spodním prádle i při deseti stupních.
 
 
Jaký je rozdíl mezi jednostrannou a oboustrannou dekou?
Jednostranná deka je z vlněného rouna, které prochází drápáním. To znamená, že část vlny se protáhne na druhou stranu a tepelně zafixuje. Vznikne tak vlněný materiál, který je příjemný z obou stran.
Oboustrannou deku šijeme tak, že spojíme dva kusy vlněného rouna k sobě. Je to stejný materiál jako pro jednostranné deky, jen neprochází procesem drápání.
 
 
Jsou výrobky z ovčí vlny vhodné i pro novorozeňata?
Ano, jsou. Naše materiály testovány na látky, které by mohly být škodlivé i pro naše nejmenší. Novorozeňata ve vlně spokojeně spinkají i pouze v plence. Nemusíte mít tedy ani obavu, že by vlna miminko kousala.
 
 
Jsou vaše výrobky kvalitní?
Obdrželi jsme certifikaci Woolmark pro výrobce. Materiál je testován v jedné z nejpřísnějších laboratoří Intertek Italia SpA. Na dětské zboží se přišla podívat kontrola z Krajské hygienické stanice, která vyhodnotila vše v pořádku.
 
 
Odkud je vlna, kterou používáte?
Máme několik kontrolovaných dodavatelů z Evropy, Britských ostrovů, Peru, Kolumbie, Nového Zélandu a taky Česka. Každá vlna se hodí na něco jiného, běžně se kombinují pro co nejlepší výsledek. Ročně několik měsíců trávíme na cestách po světě, známe osobně některé z dodavatelů a klademe velký důraz na to, jak se k ovečkám, nebo alpakám chovají, zda je o ně dobře postaráno a jaký je celkový zdravotní stav stáda.
 

Dobrý den, na našem webu používáme cookies, abychom zjistili kolik lidí navštěvuje webové stránky a jaké služby je zajímají. Tyto soubory můžeme používat pouze s vaším souhlasem.

Souhlasím
Nastavení