Certifikáty

Kvalita, původ a nezávadnost našich produktů jsou velmi důležité a proto se snažíme získat certifikáty, které potvrzují kvalitu výrobků. Nejedná se pouze o nezávadnost použité vlny, ale také o to jak se lidé k ovečkám chovají a jak se o ně starají.

Woolmark

Woolmark je od roku 1964 celosvětovou autoritou v oblasti zpracování vlny, zaručuje kvalitu vlněných vláken, dodržování enviromentálních a etických postupů. Woolmark certifikát zaručuje vysokou kvalitu použité ovčí vlny. Výrobky, které získaly certifikát Woolmark musely projít náročnými laboratorními testy. Merino úplety i hotové oblečení se nejrůzněji natahuje, kroutí, mnohokrát různě pere, vystavuje působení světla a nejrůznějších chemikálií. Kontroluje se také složení, průměr vlákna, použité způsoby barvení a v neposlední řadě také celková kvalita zpracování výrobku.

OEKO-TEX

OEKO-TEX je organizace, která se zaměřuje na škodlivé látky a zdravotní nezávadnost textilií. Aktuálně nabízí několik certifikátů, nejznámějším a nejpoužívanějším je certifikát Standard 100. Tento certifikát je zaměřený na zdraví škodlivé chemikálie (jako například těžké kovy, pesticidy, formaldehyd, barviva a jiné látky). Každé vlákno, zip, nebo jiné doplňky na textilním výrobku jsou prostřednictvím této certifikace testovány, čímž se výrobek z ekologického hlediska stává  pro člověka "neškodným".

GOTS

The Global Organic Textile Standard, je v současné době nejuznávanějším certifikátem mezi výrobci bio textilu. Dokazuje, že celý komplexní proces výroby oděvu – od pěstování a sklízení vláken, přes jejich zpracování a následné ušití oděvu, splňuje přísné etické i ekologické normy - zaručuje kvalitu, šetrnost k přírodě a respektování práv farmářů. Prostě udržitelná a férová móda.

IVN

Internationaler Verband der Naturtextilwirtschaft, je certifikátem pro výrobu oděvů z přírodních vláken, který dohlíží na to, že jiná než přírodní vlákna v oděvu nenajdete.

BIO

Pokud na potravině najdete označení BIO společně s logem „Biozebry“ nebo „Eurolistu“, měli byste mít zaručeno, že tato potravina pochází z produkce ekologického zemědělství České republiky nebo Evropské unie, která je jasně vymezena legislativou a kontrolována nezávislými orgány pověřenými v případě České republiky Ministerstvem zemědělství.

CE - Commumaute Europeenne - Evropská Shoda

Označení CE dokládá, že výrobek splňuje všechny legislativní požadavky EU a všechny příslušné základní požadavky (např. bezpečnost, ochranu zdraví, ochranu životního prostředí) z příslušné směrnice.

 

 


Dobrý den, na našem webu používáme cookies, abychom zjistili kolik lidí navštěvuje webové stránky a jaké služby je zajímají. Tyto soubory můžeme používat pouze s vaším souhlasem.

Souhlasím
Nastavení